Træningsløbsplan 2017

Træningsløbsplan 2017
Se mødesteder her

               
Uge Dag Afd./udvalg Arrangement Skov / løbsted Mødested Ansvarlig banelægger Hjælpere
1 Ti 3/1 UU   Østerskoven      
1 L 7/1 TR   Kobskov 1 Klubhuset  Erik Nysom Henrik Valentinsen
  Ti 10/1 UU Alternativ        
2 L 14/1 TR   Nordskoven V 1 Klubhuset  Morten Kjær Jørgen Jørgensen (hjælp til poster op/ned)
3 Ti 17/1 UU Alternativ        
3 L 21/1 TR Træningsløb    Besøg fra Kristiansand OK Sletten 26 Knøsgaarden  Jens Ozol Jørgen Jørgensen (hjælp til poster op/ned) og Dorthe Hansen
3 L 21/1 TR Natløb       Besøg fra Kristiansand OK Østerskoven 1 Klubhuset  Orest Kotylo  Leysa Parolya
4 Ti 24/1 UU   Kobskov      
4 L 28/1 TR   Hårup Sande 1 Klubhuset  Asmus Wonsyld Henrik Valentinsen
5 Ti 31/1 UU Alternativ        
5 L 4/2 TR   Sletten 26 Knøsgaarden  Poul Nøhr  
6 Ti 7/2 UU Alternativ        
6 L 11/2 TR   Sønderskoven V 1 Klubhuset Morten Kjær Jørgen Jørgensen (hjælp til poster op/ned) 
7 L 18/2 TR  AFLYST Hjortsballe 27 Sepstrupvej    
8 Ti 21/2 UU   Nordskoven V      
8 To 23/2   Night Champ Sletten + Sønderskoven Ø      
8 L 25/2 TR   Vesterskoven V 1 Klubhuset Anette Pind  Erik Odgaard
9 Ti 28/2 UU   Nordskoven Ø      
9 L 4/3 TR   Linå Vesterskov 12 Linå Vesterskovvej Keld Krogsgaard  
10 Ti 7/3 UU   Vejlsø/Kobskov      
10 L 11/3 TR  AFLYST Gødvad 29 Silkeborg Gymnasium    
10 10-12/3   Nordjysk 2 dages Blokhus      
11 Ti 14/3 UU Nightcup Sletten (+ Sønderskoven)      
11 L 18/3 TR   Siim Skov 30 Kildebjerg Skovvej Tine Rasmussen  Hjælper søges
11 L 18/3   DM-NAT Folehaven og Rungsted Hegn      
12 Ti 21/3 UU   Vesterskoven V      
12 L 25/3 TR Generalforsamling Vejlsø/Kobskov 1 Klubhuset Bjarne Christensen og Britt Hermanrud Post indsaml. Nina Jacobsen 
13 Ti 28/3 UU   Himmelbjerget (+evt.Lyngbakkerne/Tårnkommitteen)      
13 S 2/4 AU Vårsprinten Silkeborg: Århusbakken incl. seminariet + campingpladsen   SOK arrangerer  
14 Ti 4/4 UU   Hårup Sande      
14 S 9/4 Klubben Divisionsmatch, Nord Ålum      
15 13-15/4 AU Påskeløb        
16 Ti 18/4 UU   Silkeborg      
16 To 20/4 TR + MTB-O Østerskoven 1 Klubhuset Henrik Valentinsen  MTB-O: Peter S. Poulsen
16 L 22/4   DM Sprint Støvring By      
16 S 23/4   DM Ultralang Rold Vælderskov      
17 Ti 25/4 UU   Kobskov      
17 To 27/4 TR   Nordskoven V 14 P Århusvej v. skydebanen  Lisbeth Sortkær, Jytte Larsen, Hanne W Svendsen  
17 L 29/4 AU TRAIL Julsø Ultra (DM trail)     SOK arrangerer  
18 Ti 2/5 UU   Sønderskoven Ø      
18 To 4/5 TR   Intet løb      
18 Sø 7/5 AU Gudenådyst Sletten + Sønderskoven Ø   SOK arrangerer Banelægger: Tove Jacobsen
19 Ti 9/5 UU   Østerskoven      
19 To 11/5 TR + MTB-O Vesterskoven S 5 Mindestenen  Anker Møller og Laurits Bidstrup Møller MTB-O Carl Peter Noe og Peter S. Poulsen
20 Ti 16/5 UU   Nordskoven V      
20 To 18/5 TR   Hårup Sande 13 A15  Karen-Lisbeth Fredberg  Jørgen Kej
21 Ti 23/5 UU   Sletten      
21     Kr.himmelfart        
22 Ti 30/5 UU   Gødvad      
22 To 1/6 TR   Lysbro/Arnakke 20 P Søndre Ringvej  Jens Kiilerich  
23 Ti 6/6 UU   Aarhusbakken      
23 To 8/6 TR + MTB-O Sønderskoven Ø 8 P Slåensø/Svejbækvej Fam. Bagger Hagner Hjælp til postindsamling: Anna Movin
MTB-O: Henriette og John Rasmussen
23 L 10/6   JFM Sprint Viborg      
23 S 11/6   DM sprintstafet Horsens      
24 Ti 13/6 UU   Vejlsø/Kobskov      
24 To 15/6 TR   Vesterskoven 23 Silkeborg bad Michael Filyo  
25 To 22/6 TR Sct.Hansløb Vejlsø/Kobskov 1 Klubhuset  Jens Ozol  
26 To 29/6 TR   Nordskoven Ø 11 P Sejsvej / De små fisk  Erik Bobach  
27 To 6/7 TR Herning kommer Vesterskoven 3 Østre Søbad Knud Fjordvald  Henrik Valentinsen
28 To 13/7 TR Herning kommer Østerskoven 3 Østre Søbad  Martin og Knud Fjordvald  
29 To 20/7 TR Herning kommer Kobskov 3 Østre Søbad Jens Kiilerich  
30 To 27/7 TR Herning kommer Nordskoven V 2 P Sejsvej / Nåege Dorthe Hansen og Erik Bobach  Henrik Valentinsen
31 To 3/8 TR   Sønderskoven Ø 7 P Sønderskovvej  Grethe Anæus Hennrik Valentinsen. Børnebaner: Jørgen Jørgensen
               
32 To 10/8 TR   Hjortsballe 27 Sepstrupvej  Ole Thisted Hjælp til postindsamling: Jørgen Jørgensen
33 Ti 15/8 UU  Også opstart for voksne Hårup Sande      
33 To 17/8 TR   Gødvad 29 Silkeborg Gymnasium Claus Faber   Fam.Faber
33 L 19/8   DM Mellem        
33 S 20/8   Midgårdsormen        
34 Ti 22/8 UU   Vesterskoven      
34 To 24/8 TR   Linå Vesterskov 12 Linå Vesterskovvej Fam. Bagger Hagner Fam. Bagger Hagner
  L 26/8   JFM Stafet        
34 S 27/8   JFM Lang        
35 Ti 29/8 UU   Sønderskoven Ø      
35 To 31/8 TR + MTB-O Vesterskoven 5 Mindestenen  Erik Bobach og Dorthe Hansen MTB-O del: Claus Poulsen
35 F1-L2/9 AU YETI        
35 S 3/9 Klubben Divisionsmatch, Nord Rold (Rebild 2 dages - Søndag)      
36 Ti 5/9 UU   Nordskoven V      
36 To 7/9 TR   Lysbro/Arnakke 23 Silkeborg bad  Morten Kjær Jan Hamann + Hjælp til postindsamling: Jørgen Jørgensen, Lise J. Pedersen
36 L 9/9   DM Stafet        
36 S 10/9   DM Lang        
37 Ti 12/9 UU   Siim Skov Ry hallernes P    
37 To 14/9 TR   Nordskoven 11 P Sejsvej / De små fisk  Erik A. Jensen  Jytte. Postindsamling: Anna Movin
38 Ti 19/9 UU Ungdomsklubmesterskab Vejlsø/Kobskov      
38 To 21/9 TR   Siim Skov ?? Ry Hallernes P Anders Lorentzen   Hjælp til post ind/ud: Poul Mouritsen
38 S 24/9   Divisionsfinale        
39 Ti 26/9 UU   Lysbro/Arnakke      
39 L 30/9 TR  +MTB-O Sletten 26 Knøsgaarden Heidi og Keld Hinge Krogsgaard
MTB-O del: Carl Peter Noe og Poul Mouritsen
Postindsamling: Anna Movin (kun Søndag!?)
40 Ti 3/10 UU   Nordskoven Ø      
40 L 7/10 TR  +MTB-O Østerskoven 1 Klubhuset

 Dieter Gravgaard
MTB-O del: Peter Poulsen

 
41 Ti 10/10 UU Alternativ        
41 L 14/10 TR   Intet løb      
41 S 15/10 AU Løvfaldsløb + evt. MTB-O Østerskoven og Vejlsø      
42 L 21/10 TR   Hårup Sande 13 A15  Lisbeth Rauff Poul Nøhr
43 Ti 24/10 UU Alternativ        
43 L 28/10 TR Klubmesterskab  ? 1 Klubhuset   Post indsaml. Nina Jacobsen
44 Ti 31/10 UU   Hårup Sande      
44 L 4/11 TR   Sønderskoven V    Morten Kjær og Inger Simonsen  
45 Ti 7/11 UU Alternativ        
45 L 11/11 TR   Nordskoven V 1 Klubhuset  Frederik Schiøtz  Post indsaml. Nina Jacobsen
46 Ti 14/11 UU Bowling?        
46 L 18/11 TR   Lysbro/Arnakke 1 Klubhuset Erik Odgaard og Anette Pind  
47 Ti 21/11 UU Alternativ        
47 L 25/11 TR   Vesterskoven 1 Klubhuset  Tove Jacobsen  Dieter Gravgaard 
48 Ti 28/11 UU   Vesterskoven      
48 L 2/12 TR   Østerskoven 1 Klubhuset Inga Jager og Mogens Henriksen  
49 Ti 5/12 UU Alternativ        
49 L 9/12 TR Æbleskiveløb Vejlsø/Kobskov 1 Klubhuset  Karen-Lisbeth Fredberg  Jørgen Kej
50 Ti 12/12 UU   Sønderskoven V      
50 L 16/12 TR Løb langt julefrokost Ry-Silkeborg Silkeborg Banegård    
51 Ti 19/12 UU   Vejlsø/Kobskov      
52