SOK Multisport 2010 - resultater - challenge
30. april 2010
Samlet Herre MIX Holdnavn Rkke TID Kano MTB 1.del Labyrinthia MTB 2. del Samlet MTB+LAB Olb Til Bike'n Run Bike'n Run Fra Bike'n Run Samlet BR
1 1 Team Salomon Lberen Mix 06:59 01:06:14 00:36:18 00:18:32 00:27:37 01:22 00:52:59 00:28:29 00:36:39 00:43:04 01:48
2 2 Adventureteam Claire.dk 2 Mix 07:37 01:01:52 00:00 01:04:43 00:26:24 00:48:24 00:46:14 02:01
3 1   Himmelbjergegnens 1 Herre 07:54 01:36:34 01:02:35 00:13:22 00:28:57 01:44 00:45:16 00:48:33 00:44:06 00:49:45 02:22
4 3 MOKH Mix 08:01 01:06:07 00:41:10 00:24:54 00:26:49 01:32 00:59:35 00:42:44 00:42:29 00:54:30 02:19
5 2 Team M&Ms Herre 08:06 01:27:47 00:55:24 00:20:23 00:34:15 01:50 00:54:10 00:29:29 00:39:26 00:53:21 02:02
6 4 Team Wiley X eye wear Mix 08:08 01:15:16 00:44:15 00:25:54 00:37:06 01:47 01:26:33 00:27:25 00:39:11 00:51:26 01:58
7 3   Lberkn Herre 08:13 01:14:34         01:20:26 00:29:35 00:48:20 00:57:02 02:14
8 4 ROLD SKOV MTB ADVENTURE Herre 08:14 01:07:56 00:45:47 00:21:11 00:35:37 01:42 01:03:12 00:36:00 00:40:16 00:48:33 02:04
9 5 Team Anneberg 2 Herre 08:17 00:37:28 00:11:48 00:29:13 01:18 01:16:44 00:30:11 00:49:08 01:09:30 02:28
10 6   GroGGy hrnOwls Herre 08:19 01:15:01 00:49:11 00:22:38 00:29:51 01:41 01:04:40 00:30:12 00:48:49 00:52:27 02:11
11 7 HNIE 08/09 Herre 08:25 02:07:55 00:42:59 00:14:44 00:34:58 01:32 00:53:45 00:58:08 01:18:33 03:10
12   5 Team Fit4Run Mix 08:26 01:19:13 00:56:11 00:18:19 00:31:09 01:45 01:04:03 00:32:38 00:49:56 00:53:52 02:16
13 8 Basserne Herre 08:38 01:03:54 00:46:50 00:18:34 00:35:05 01:40 00:42:08 00:57:33 00:55:25 02:35
14 9 Skolelrerne Herre 08:38 01:18:57 00:45:58 00:08:15 00:33:53 01:28 01:24:42 00:28:44 00:46:55 00:50:41 02:06
15 10   Viking adventure Herre 08:38 01:20:19 00:43:10 00:30:00 00:31:47 01:44 01:04:22 00:26:42 00:46:08 01:03:13 02:16
16 11 Dream Team Herre 08:40 01:07:23 00:45:26 00:14:49 00:36:45 01:37 01:00:10 00:48:49 00:46:51 01:04:09 02:39
17 6 SH Outdoor Optimister Mix 08:50 01:30:57 00:47:36 00:21:51 00:31:40 01:41 00:57:42 00:35:50 00:45:03 00:56:53 02:17
18 12   TeamET - brik 88442 Herre 08:56 01:13:59 01:11:02 00:34:11 00:34:45 02:19 01:17:43 00:32:32 00:37:48 00:52:32 02:02
19 13 Team SISU Herre 08:57 00:49:45 00:19:44 00:29:48 01:39 01:09:25 00:31:29 00:59:08 01:00:00 02:30
20 14 Team Gepard Herre 09:00 01:16:59 00:43:35 00:15:43 00:30:52 01:30 01:07:56 00:41:22 00:47:20 00:57:58 02:26
21 15   Team Edgar Herre 09:03 01:12:03 00:45:12 00:28:41 00:32:57 01:46 01:14:12 00:35:12 00:50:39 00:58:04 02:23
22 7 Arden Adventureracers Mix 09:14 01:20:58 00:49:02 00:21:59 00:30:36 01:41 01:21:20 00:37:10 00:51:26 00:57:18 02:25
23 16 Team DXS Herre 09:25 01:16:26 00:46:53 00:18:49 00:34:43 01:40 01:12:18 00:38:40 00:49:55 01:08:42 02:37
24   8 Team FitnessWorld Mix 09:25   00:47:31 00:00:49 00:52:06 01:40 01:16:33 00:42:14 00:53:36 01:04:18 02:40
25 9 Team Multiatleten Mix 09:26 01:21:01 01:07:50 00:09:42 00:35:25 01:52 00:40:30 00:47:01 01:08:37 02:36
26 17 Team Sparlim.dk I Herre 09:34 01:35:48 00:54:32 00:25:57 00:39:19 01:59 01:13:00 00:33:25 00:48:16 00:50:27 02:12
27 18 Team Adventure Efterskolen I Herre 09:35 01:26:26 00:42:45 00:29:14 00:31:50 01:43 01:24:00 00:38:17 01:00:43 00:58:38 02:37
28 19   Team Provianten Herre 09:36 01:14:21 00:42:42 00:22:56 00:34:22 01:40 01:29:24 00:33:27 01:00:34 01:00:39 02:34
29 10 LbeSmlferne Mix 09:37 01:36:14 00:51:19 00:17:20 00:35:50 01:44 01:19:26 00:37:44 01:17:55 00:59:20 02:23
30 20 LRVdesign Herre 09:43 01:24:06 00:49:53 00:36:10 00:44:02 02:10 00:58:38 00:34:24 00:47:01 01:10:11 02:31
31 21   Team 722 Herre 09:47 02:01:31       00:00 01:02:13 00:38:29 00:53:36 01:01:24 02:33
32 11 Himmelbjergegnens 3 Mix 09:47 02:18:42 01:42:53 00:31:41 00:36:33 02:51 00:52:16 00:39:07 00:51:52 01:12:24 02:43
33 12 Boldspillere p afveje Mix 09:49 01:12:38 00:00 01:14:53 00:35:56 00:51:42 01:06:05 02:33
34 22   Ranum Efterskole Herre 09:49 01:41:28 00:48:43 00:18:25 00:33:59 01:41 01:32:04 00:49:21 00:45:41 00:53:09 02:28
35 23 Team Summit Seekers Herre 09:51 01:25:47 00:58:04 00:16:43 00:32:31 01:47 00:44:18 00:48:05 01:03:16 02:35
36 24   Billund Cykelmotion 2 Herre 09:55 01:06:19 01:06:01 00:31:35 00:35:50 02:13 01:38:49 00:37:54 00:51:27 00:57:31 02:26
37 25 Team 3xM Herre 09:58 01:31:48 00:48:58 00:32:14 00:39:05 02:00 01:13:39 00:58:50 00:53:56 01:10:31 03:03
38 13 Laffen og frken:) Mix 10:01 01:52:06 00:00 01:22:43 00:45:49 00:56:11 00:57:23 02:39
39 26   Team Craft - Intersport (Team SAJ) Herre 10:03         00:00          
40 27 Family Adventure Herre 10:04 00:27:00 00:57:28 00:21:29 00:44:17 02:03 01:22:18 00:36:49 00:52:51 01:16:22 02:46
41 28 AF Team Strunge Herre 10:04 01:14:30 00:00 00:50:07 00:56:39 01:08:34 02:55
42 29   Team Politiidrt rhus 2 Herre 10:05 01:22:39 01:22:31 00:25:18 00:36:40 02:24 01:33:50 00:34:16 00:56:22 01:05:00 02:35
43 14 Team Buanco Mix 10:10 01:37:24 00:45:35 00:09:08 00:32:16 01:26 01:18:02 00:42:12 00:54:23 01:06:08 02:42
44 30 Ditmer Herre 10:12 01:25:45 00:53:08 00:26:59 00:39:53 02:00 01:08:37 01:03:33 00:52:09 01:02:10 02:57
45 31   AES All Stars Herre 10:17 01:10:56 01:06:16 00:12:47 00:42:50 02:01 01:39:37 00:54:30 00:51:52 00:55:11 02:41
46 32 Lbeholdet Herre 10:23 01:47:00 00:00 01:25:23 00:25:33 00:39:08 00:49:04 01:53
47 33 TEAM721 Herre 10:32 01:33:47 00:51:22 00:32:00 00:45:21 02:08 01:18:44 01:02:48 00:48:42 01:01:53 02:53
48 34   Wupti Herre 10:33 01:48:14 01:04:40 00:22:59 00:42:00 02:09 01:17:44 00:38:06 00:49:45 01:08:53 02:36
49 35 Team Alien Herre 10:37 01:40:26 00:51:12 00:32:44 00:38:42 02:02 01:22:26 00:45:47 01:02:36 01:01:30 02:49
50 36 Last Cube Herre 10:40 01:41:02 00:57:06 00:30:21 00:37:43 02:05 01:33:59 00:37:45 00:55:31 01:04:01 02:37
51 37   Team Outlandia Herre 10:42 01:31:26 00:42:31 00:32:00 00:34:07 01:48 01:22:24 00:40:24 01:01:04 01:23:40 03:05
52 38 Team K.A.o.S (Team) Herre 10:43 01:32:54 00:57:56 00:20:02 00:35:08 01:53 01:17:45 00:45:56 01:00:00 01:10:35 02:56
53 15 Team ARGH Mix 10:43 01:50:44 00:46:16 00:20:22 00:31:53 01:38 00:41:26 00:48:56 01:04:19 02:34
54 39   Bubbi Bjrnene Herre 10:44   00:43:30 00:17:07 00:44:50 01:45 01:10:06 00:33:32 00:58:32 01:16:55 02:48
55 16 Team Rookies Mix 10:45 01:36:00 01:01:09 00:23:21 00:41:46 02:06 01:33:16 00:40:40 01:00:43 01:11:48 02:53
56 40 Mors Drenge Herre 10:49 01:41:23 00:00
57   17 The She Team Mix 10:51 01:25:34 01:07:35 00:15:05 00:41:15 02:03 01:30:26 00:45:21 00:58:38 01:08:14 02:52
58 41 Onkel E-team Herre 10:52 01:41:23 00:00 00:37:28 01:05:16 00:57:35 02:40
59 18 Cycling Nord A-team Mix 10:52 01:15:07 00:33:32 00:37:06 02:25 01:34:55
60 42   arcanic.dk (NeXTeam) Herre 10:54 01:37:28 01:03:33 00:19:27 00:42:07 02:05   00:26:40 01:07:51 01:07:48 02:42
61 43 Floras drenge Herre 10:54 00:55:14 00:18:11 00:45:15 01:58 00:45:55 01:01:32 01:04:39 02:52
62 44 Team Adventure 69 Herre 11:01 01:50:53 01:01:08 00:17:34 00:32:17 01:50 01:26:42 00:30:27 00:55:27 01:25:08 02:51
63 45   Aalborg Kratlusker Laug Eliten Herre 11:06 01:31:30 00:55:59 00:19:29 00:36:49 01:52 02:00:40 00:38:02 00:49:06 01:29:28 02:56
64 19 WATEAM hurtig som en ninja Mix 11:07 01:32:04 00:54:46 00:42:53 00:38:41 02:16 01:43:12 00:35:55 00:55:59 01:05:03 02:36
65 20 team BT Mix 11:10 01:28:05 00:57:41 00:21:08 00:40:04 01:58 01:26:48 00:46:07 00:58:10 01:08:28 02:52
66 46   Team for life 1 Herre 11:16 01:48:28 00:59:04 00:23:14 00:46:43 02:09 01:24:10 00:39:42 01:04:46 01:09:28 02:53
67 47 Team for life 2 Herre 11:16 01:49:58 00:59:10 00:23:29 00:45:59 02:08 01:24:16 00:39:32 01:04:56 01:09:20 02:53
68 21 WATeam Mix 11:16 01:46:52 00:54:13 00:44:20 00:31:31 02:10 01:26:55 01:00:20 00:57:58 01:02:19 03:00
69 48   Virklund Sport Herre 11:17 01:33:46 00:58:01 00:23:56 00:56:53 02:18   00:58:25 00:59:48 01:03:36 03:01
70 49 Slyst Adventure Herre 11:17 00:59:32 00:39:51 00:38:08 02:17 01:48:21 00:41:23 00:51:51 01:06:19 02:39
71 50 Aalborg Kratlusker Laug Herre 11:18 01:20:44 00:46:31 00:39:49 00:35:20 02:01 01:39:33 00:46:46 00:49:27 01:27:28 03:03
72 51   Team Fortes Fortuna Juvat Herre 11:18 01:18:06 01:01:42 00:25:12 00:35:49 02:02 01:38:56 00:50:11 01:20:57 01:17:43 03:28
73 22 Malkegrisene Mix 11:19 01:41:22 01:35:03 00:19:46 00:43:44 02:38 01:28:33 00:47:49 00:47:13 01:16:10 02:51
74 23 FDF Adventure Mix 11:20 01:37:07 01:03:47 00:15:53 00:43:54 02:03 01:29:07 00:45:31 01:08:23 01:24:36 03:18
75 52   Team J.A.P Herre 11:24 01:30:10 01:02:19 00:22:21 00:55:32 02:20 01:41:17 01:13:26 00:44:49 01:09:52 03:08
76 24 Team Kaj Kage Mix 11:29 01:41:02 01:10:17 00:20:29 00:50:15 02:21 02:01:23
77 53 Let p t Herre 11:32 01:26:29 01:07:47 00:24:29 00:38:50 02:11 01:29:12 00:42:16 01:07:41 01:09:01 02:58
78   25 Team Sutsko Mix 11:33 01:37:33 01:04:39 00:25:54 00:40:20 02:10 01:30:51 00:38:40 01:11:47 01:12:11 03:02
79 54 De Svedige Svin Herre 11:40 01:07:20 00:50:05 00:01:15 01:00:14 01:51 01:57:11 00:35:30 01:25:23 01:04:16 03:05
80 55 De tre Herre 11:45 01:42:28 01:02:54 00:31:47 00:48:03 02:22 01:38:14 00:43:40 00:58:10 01:07:22 02:49
81 56   MCH Herre 11:46   01:03:41 00:37:06 00:53:56 02:34   00:44:51 00:56:20 01:12:05 02:53
82 57 Team One Herre 11:52 01:37:31 01:01:28 00:18:14 00:38:32 01:58 01:45:04 00:49:50 00:57:13 01:24:27 03:11
83 58 Island ocean adventure Herre 11:55 01:37:05 01:14:46 00:15:00 00:46:58 02:16 01:36:19 00:53:30 01:05:35 01:19:06 03:18
84   26 Team Sor Mix 11:59 02:00:53       00:00 01:18:18 00:50:49 00:52:57 01:12:02 02:55
85 59 Thrane & Thrane Aalborg Herre 12:05 01:37:04 00:00 01:42:15 00:43:18 00:46:09 03:19:56 04:49
86 60 Team South Bronx Herre 12:23 01:31:59 01:11:40 00:21:54 00:48:36 02:22 01:35:44 01:01:51 01:10:52 01:24:32 03:37
87 61   RamBank Herre 12:26 01:41:51 01:10:31 00:24:32 00:54:45 02:29   00:51:59 00:59:42 00:42:33 02:34
88 27 TripTrapTrsko Mix 12:37 02:28:57 01:09:18 00:20:35 00:42:51 02:12 00:51:12 01:17:00 01:40:37 03:48
89 62 Evolution Men Herre 10:35 01:25:05 01:08:07 00:21:29 00:37:51 02:07 00:48:23 00:52:57 01:06:30 02:47
90 63   AES Oldboys Herre 10:58 01:09:13 00:51:28 00:23:24 00:35:04 01:49 02:18:47 00:43:35 01:04:26 01:03:28 02:51
91 28 Team Powerrange Mix 11:45 01:45:20 00:00 01:49:17 00:50:17 00:57:06 01:21:28 03:08
92 29 Girls Girls Girls Mix 12:05 01:30:59 00:00 01:45:49 00:45:39 01:18:49 01:25:09 03:29
93 64   TEAM TRINITY Herre 12:11 01:16:25 01:12:04 00:41:50 00:46:05 02:39 01:28:36 00:47:11 00:46:24 01:43:05 03:16
94 65 FDF M&M&M Herre 12:21 01:41:18 01:06:44 00:26:45 00:46:02 02:19 02:01:31 00:45:54 01:03:29 01:30:30 03:19
95 30 Team Royal Ltd. Edit. Mix 12:56 01:50:34 00:00 01:48:15 01:07:00 00:58:42 01:36:54 03:42
96 66   ITA BOYS Herre 13:04 02:06:37 01:11:02 00:34:11 00:34:45 02:19 01:17:43 01:27:05 00:58:24 01:26:39 03:52
97 31 Modvind Mix 13:28 01:16:30 00:28:47 00:50:33 02:35 01:00:50 01:12:43 01:01:22 03:14
98 67 Team Stttestrmperne Herre 13:35 02:11:31 00:00 02:03:20 00:46:48 01:15:42 01:39:20 03:41
99   32 ASB Mix 13:38 03:06:20       00:00          
100 33 Billund Cykelmotion Mix 13:58 01:40:32 00:00 02:25:45
101 68 Kerteminde Efterskole Herre 14:12 01:36:54 02:08:41 00:39:33 00:50:48 03:39 01:51:07
      Rumster Herre udgr 02:19:04       00:00   01:02:38 01:17:57 01:12:55 03:33
Himmelbjergegnens 2 Herre udgr 01:30:29 00:54:50 00:22:09 00:34:44 01:51 00:53:06 00:45:01 00:59:15 01:30:01 03:14
Cykelsyndikatet.dk Mix DNS
      HSG Ung Herre DNS